Jaké inovační výzvy čekají obor pojišťovnictví? To prozradí setkání vládních činitelů a odborníků INSURANCE FORUM.

Premiérové setkání vládních představitelů s profesionály z oblasti pojišťovnictví se uskuteční již v pondělí 5. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Pro lídry tuzemských pojišťoven, pojišťovací makléře a zástupce odborných firem dodávajících specifické služby pro tento obor nabídne unikátní možnost událost INSURANCE FORUM 2023. Odstartuje v Letňanech v 10:00 v Kongresovém sále Vstupní haly III a přinese čtyři přednáškové bloky, v nichž se o své vědomosti a vize podělí nejvýznamnější osobnosti tohoto odvětví.

 

Slavnostní zahájení INSURANCE FORA proběhne za účasti tří významných představitelů vládních resortů. Za Ministerstvo průmyslu a obchodu dorazí do Letňan ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler, spolu s ním na pódiu vystoupí také náměstek ministra dopravy Tomáš Vrbík, předseda Asociace českých pojišťovacích makléřů Ivan Špirakus a generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy České republiky Dagmar Kuchtová.

 

Úvodní ze čtyř přednáškových bloků akce bude věnován tématu INOVACE A DIGITALIZACE V POJIŠŤOVNICTVÍ, respektive Open Insurance – zpřístupnění a sdílení dat. Digitalizace a inovace v pojišťovnictví mají mnoho podob, stejně tak jako výhod. Přinášejí synergie napříč ekonomickými sektory, vyšší dostupnost pojistných produktů, efektivní cenotvorbu a tím férové pojistné. Navíc výrazně urychlují proces sjednání pojistné smlouvy, likvidaci pojistných událostí a vyřizování požadavků klientů. Přednášejícími v tomto bloku budou Jiří Vataha a Robert Šimek za Českou Insuretech Asociaci a Karel Waisser za Slavia pojišťovnu, a.s.

 

Druhý přednáškový blok se bude zabývat tématem JEDNOTNÝ ČÍSELNÍK VOZIDEL A JEHO AKTUALIZACE. Správný název značky a modelu vozidla, stejně jako jeho zatřídění do číselníku (katalogu) značek, modelů a verzí, je každodenním úkolem pro všechny subjekty pohybující se v branži vozidel. Předmětem bloku bude uvést, jak si tento úkol usnadnit a jak by bylo možné zavést jednotný přístup k této problematice. Přednášejícími odborníky pro toto téma budou Vlastimil Frič a Pavel Hašek ze společnosti Cebia, spol. s r.o.

 

Ve třetí části INSURANCE FORA přijde během panelové debaty na řadu téma ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ A DIGITALIZACE SJEDNÁVACÍHO PROCESU, které přiblíží nejnovější trendy v oblasti srovnání a sjednání životního pojištění. Jaký dopad může mít on-line sjednání a další formy sjednání životního pojištění na splnění potřeb klienta a sjednání nejkvalitnější možné smlouvy? Je umělá inteligence naše budoucnost? Ve kterých oblastech může být AI skvělým novým pomocníkem? Jaký přínos a formy může mít automatizace procesů pro pojišťovny a poradenské firmy? Na tyto a mnohé další otázky budou odpovídat Dušan Matras z Business Logic s.r.o., Martin Daneš za skupinu Srovnejto.cz, Ivan Špirakus za firmu INSIA, a.s. a Tomáš Klápa, manažer externí distribuce pojištění, ČSOB, a.s.

 

Bezpečnost i neformální setkání

Čtvrtý přednáškový cyklus akce otevře důležité téma, kterým je KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST. O aktuálních trendech v kybernetické bezpečnosti promluví Libor Provazník ze Slavia pojišťovny. Bezpečnostní experti si finanční produkty sami nevybírají, ale svěřují se odborníkům. Stejně tak výběr správných technologií do IT prostředí by měl odpovídat aktuálním standardům a bezpečnostním požadavkům. Přednášející Pavel Řezníček z Check Point Software Technologies a Matěj Kačic s kolegou Davidem Peclem ze Security Avengers představí malý přehled toho, na co nezapomenout a jak se dnes v IT bezpečnosti orientovat. Ve druhé části bloku proběhne přednáška Martina Kaspara ze společnosti BIZ DATA na téma Tvorba a správa nejen webové prezentace na platformě Wix.

 

Od 18:00 hodin bude pro účastníky události připravena Networking after party, kde se budou moci neformálně potkat s kolegy a mnoha odborníky z oboru.

 

INSURANCE FORUM 2023 se koná pod záštitou Ministerstva financí ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva dopravy ČR,  Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy ČR, České národní banky, Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a České Insuretech Asociace. Generálním partnerem je Slavia pojišťovna, a.s.

 

Podrobnosti najdete na www.insurance-forum.cz.

 

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s., bartova@abf.cz