Profesionálové z oblasti pojišťovnictví se sejdou s představiteli české vlády v rámci události INSURANCE FORUM 2023

Slavnostní zahájení INSURANCE FORA proběhne za účasti tří významných představitelů vládních resortů. Za Ministerstvo průmyslu a obchodu dorazí do Letňan ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler, spolu s ním na pódiu vystoupí také místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Za Ministerstvo dopravy se události zúčastní také jeho ministr Martin Kupka.

 

Úvodní ze čtyř přednáškových bloků akce bude věnován tématu INOVACE A DIGITALIZACE V POJIŠŤOVNICTVÍ, respektive Open Insurance – zpřístupnění dat. Digitalizace a inovace v pojišťovnictví mají mnoho podob, stejně tak jako výhod. Přinášejí synergie napříč ekonomickými sektory, vyšší dostupnost pojistných produktů, efektivní cenotvorbu a tím férové pojistné. Navíc výrazně urychlují proces sjednání pojistné smlouvy, likvidaci pojistných událostí a vyřizování požadavků klientů. Přednášejícími v tomto bloku budou Jiří Vataha a Robert Šimek za Českou Insuretech Asociaci a Karel Waisser za Slavia pojišťovnu. Po jejich vstupech proběhne také panelová diskuze.

 

Druhý přednáškový blok se bude zabývat tématem JEDNOTNÝ ČÍSELNÍK VOZIDEL A JEHO AKTUALIZACE. Správný název značky a modelu vozidla, stejně jako jeho zatřídění do číselníku značek-modelů-verzí, je každodenním úkolem pro všechny subjekty pohybující se v branži vozidel. Předmětem bloku bude uvést, jak si tento úkol usnadnit a jak by bylo možné zavést jednotný přístup k této problematice. Přednášejícím odborníkem pro toto téma bude Vlastimil Frič ze společnosti Cebia a po jeho příspěvku bude možné zapojit se do panelové debaty.

 

Nové role i příležitosti

Ve třetí části programu INSURANCE FORA nastíní přednášející odborníci tématiku nových rolí a příležitostí pojišťoven. V rámci tohoto bloku se bude hovořit o roli pojištění ve zdravotnictví a o pojištění dlouhodobé péče. Také zde budou mít účastníci možnost zapojit se po skončení příspěvků do panelové diskuze.

Závěrečný přednáškový cyklus akce otevře důležité téma, kterým je KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST. Bezpečnostní experti si finanční produkty sami nevybírají, ale svěřují se odborníkům. Stejně tak výběr správných technologií do IT prostředí by měl odpovídat aktuálním standardům a bezpečnostním požadavkům. Přednášející Pavel Řezníček z Check Point Software Technologies a Matěj Kačic ze Security Avengers představí malý přehled toho, na co nezapomenout a jak se dnes v IT bezpečnosti orientovat. Ve druhé části bloku proběhne přednáška Martina Kaspara ze společnosti BIZ DATA na téma Tvorba a správa nejen webové prezentace na platformě Wix.

Od 18 hodin bude pro účastníky události připravena Networking after party, kde se budou moci neformálně potkat s kolegy a mnoha odborníky z oboru.

INSURANCE FORUM 2023 se koná pod záštitou Ministerstva financí ČR, Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Asociace českých pojišťovacích makléřů, České národní banky, Svazu průmyslu a dopravy ČR a České Insurtech Asociace. Generálním partnerem je Slavia pojišťovna, a.s.

 

Podrobnosti najdete na www.insurance-forum.cz.

 

Lucie Bártová

vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.cz